Skontaktuj się z nami: biuro@thomasound.pl tel: 604 588 103

DJ na wesele czy zespół?

DJ na wesele czy zespół?

Organizacja wesela obejmuje wiele istotnych kwestii, w tym przede wszystkim podjęcie decyzji co do muzyki, która będzie towarzyszyć podczas zabawy młodej parze i zaproszonym gościom. Dużym dylematem jest wówczas wybór pomiędzy Dj-em a zespołem muzycznym. Choć oba rozwiązania mają zarówno zalety, w tym zestawieniu DJ zdecydowanie wygrywa. Dlaczego?

DJ a zespół weselny – najważniejsze różnice

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrana muzyka jest kluczem do udanej zabawy. Nie inaczej jest w przypadku zabawy weselnej. Zarówno DJ, jak i zespół dostarczają wszystkim obecnym gościom muzykę, przy której tańczą niemal do białego rana. Mimo że wrażenia w obu przypadkach są niezapomniane, różni je znacząco od siebie cena. Zespół składa się z minimum trzech osób, z których każda otrzymuje własne wynagrodzenie. Z tego właśnie powodu, jeśli zdecydujemy się na muzykę graną na żywo, musimy liczyć się z wyższymi kosztami. .

Wybierając pomiędzy DJ-em a zespołem muzycznym, należy wziąć pod uwagę lokalizację wesela. Jeśli planujemy jego organizację w lokalu, DJ poradzi sobie doskonale z podłączeniem konsolety czy komputera. W przypadku wesela plenerowego lepiej sprawdza się zespół muzyczny, choć nie oznacza to, że skorzystanie z usług DJ-a jest całkowicie niemożliwe. Doświadczony DJ z pewnością poradzi sobie z tym wyzwaniem.

DJ na wesele – dlaczego warto?

Za podjęciem decyzji co do oprawy muzycznej wesela bardzo często przemawiają kwestie związane z finansami. Jednak tańsze rozwiązanie wcale nie oznacza gorszego. Może być wręcz odwrotnie – DJ w wielu kwestiach ma przewagę nad zespołem muzycznym.

Dopasowanie muzyki do gustu gości weselnych

Zespół weselny ma znacznie bardziej okrojony repertuar. Najczęściej są to popularne, biesiadne utwory, które przypadną do gustu w szczególności starszym osobom. Jeśli chodzi o DJ-a, repertuar ten jest znacznie bogatszy. Zapewnia on możliwość wyboru utworu nie tylko przez parę młodych, ale również gości. To sprawia, że rozpiętość gatunkowa odtwarzanej muzyki będzie na tyle duża, że każdy z zaproszonych gości poczuje się swobodnie podczas zabawy.

DJ w roli wodzireja

Czym byłoby wesele bez organizowanych zabaw i oczepin? To właśnie ta część wesela sprawia, że pozostaje ono na dłużej w naszej pamięci, a zaproszeni goście czują się rozluźnieni. Decydując się na współpracę z DJ-em, para młoda może nakreślić mu, jakie zabawy powinny zostać zorganizowane podczas imprezy weselnej. Doświadczony DJ bez najmniejszych problemów wejdzie w rolę wodzireja i zadba o to, aby każdy bawił się doskonale.