Skontaktuj się z nami: biuro@thomasound.pl tel: 604 588 103

Piosenka na pierwszy taniec

 1. Piosenka na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to przeżycie, które na długo zapada w pamięci nowożeńców. Bardzo często zostaje ono zapisane nie tylko w pamięci, ale również na filmie. Nic więc dziwnego, że narzeczeni przywiązują szczególną uwagę do tej części jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę nie tylko przy wyborze choreografii, ale również piosenki czy nawet obuwia.

Piosenka na pierwszy taniec 2021 – jak wybrać swój utwór idealny?

Piosenka to najistotniejszy element pierwszego tańca, często ważniejszy nawet niż sama choreografia. Wybór odpowiedniego utworu może więc przysporzyć ogromnych problemów. Na co powinniście zwrócić uwagę przy jej wyborze? Jeśli spośród przygotowanej listy nie jesteś w stanie wybrać utworu idealnego, zapytaj o porady, którymi zawsze służy DJ na wesele Poznań.

 1. Utwór o sentymentalnym znaczeniu

Macie wspólną, ulubioną piosenkę, która idealnie wpisuje się w charakter weselny? Wybór utworu, którego słowa są dokładnym odzwierciedleniem Waszego związku to strzał w dziesiątkę. Silne emocje związane z piosenką sprawią, że chwila ta pozostanie w Waszej pamięci na całe życie.

 1. Piosenka dopasowana do choreografii

Przeglądając inspiracje w sieci, jeden z układów tanecznych skradł wasze serce? W takim razie wybór piosenki będzie nieco prostszy. Decydując się na zajęcia w szkole tańca, profesjonalista podpowie Wam, jakie piosenki będą pasować do wybranej przez Was choreografii.

 1. Wybór choreografii a umiejętności taneczne

Ciężko wymagać od Pary Młodej, by pierwszy taniec dorównywał umiejętnościom zawodowych tancerzy. Chwila ta ma być wyjątkowa nie ze względu na zaprezentowaną technikę, ale samo przeżycie, jakim jest pierwszy taniec. Jeśli więc nie czujecie się dobrze w tej dziedzinie, możecie postawić na wolną piosenkę, która nie wymaga szczególnej sprawności. Pamiętajcie także że wiele niedociągnięć mogą zamaskować efekty specjalne w postaci dymu czy dekoracja światłem.

Bo ja tańczyć chcę… czyli o nauce choreografii słów kilka

W zależności od tego, jak bardzo jest dla Was ważny pierwszy taniec, możecie wybierać różne sposoby na jego naukę. Przy wyborze spokojnej, niewymagającej rozbudowanej choreografii piosenki możecie trenować w zaciszu własnego domu, a umiejętności zweryfikować w szkole tańca, w której profesjonaliści podpowiedzą Wam, nad jakimi częściami tańca jeszcze popracować.

 

Dużo popularniejszym rozwiązaniem jest wizyta w szkole tańca i przedstawienie własnych oczekiwań względem pierwszego tańca weselnego. To właśnie w niej możecie liczyć na profesjonalną pomoc. Nawet z osób, które nigdy dotąd nie miały styczności z tą dziedziną, szkoła tańca jest w stanie wiele wykrzesać. Z pewnością sam będziesz zaskoczony.

 

Nauka pierwszego tańca pod okiem profesjonalisty daje poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie na parkiecie. Pamiętaj jednak, że oświetlenie na sali weselnej ukryje drobne niedociągnięcia, które spotykają niemal każdą Parę Młodą.

Piosenki na pierwszy taniec — jaka długość będzie idealna?

Czy piosenka na pierwszy taniec powinna mieć określoną długość? Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Nie warto decydować się na ucinanie piosenki w połowie, pod warunkiem, że jej długość w oryginalnej wersji nie będzie zbyt męcząca.

 

Długość piosenki na pierwszy taniec powinna być dopasowana do naszych możliwości — kondycji i umiejętności tanecznych. Jeśli para zdecydowała się na udział w zajęciach w szkole tanecznej, a zaprezentowany układ jest wręcz zjawiskowy w połączeniu z efektami specjalnymi, warto wykorzystać pełny utwór.

Piosenka na pierwszy taniec — poznaj najpopularniejsze utwory

Jaki gatunek muzyczny wybrać na pierwszy taniec? Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Nawet jeśli naszym ulubionym gatunkiem jest rock czy reggae, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać utwór utrzymany w tym właśnie gatunku. W końcu to szczególna okazja, zarezerwowana wyłącznie dla młodej pary.

 

Przy wyborze utworu zadbajcie jednak o to, aby nie zawierał on słowa nieadekwatne a wręcz niesmaczne w tej szczególnej chwili. Dokładnie przesłuchajcie utwór i przeanalizujcie tekst, upewniając się, że będzie odpowiedni na pierwszy taniec — czyli traktował o szczęśliwej miłości.

Polskie piosenki na pierwszy taniec

Polskie piosenki od wielu lat królują na polskich weselach. To właśnie przy słowach kultowych utwór bawimy się najlepiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby piosenka na pierwszy taniec także była w języku polskim. W szczególności, że nasi rodzimi artyści mają w swoim dorobku wiele utworów niemal skrojonych na to ważne przeżycie nowożeńców.

 

Dodatkowo wśród polskich piosenek możemy wybrać tę idealną na wolniejszy taniec, jak i nieco bardziej skoczną dla miłośników rocka.

 

Spokojne polskie piosenki na pierwszy taniec:

 • “Śniadanie do łóżka” A. Piaseczny
 • “Zawsze tam, gdzie ty” Lady Pank
 • “Zanim pójdę” Happysad,
 • “Kocham Cię kochanie moje” Maanam
 • “Dla Ciebie” Myslovitz
 • “Kocham Cię” Sławek Uniatowski
 • “Tylko mnie kochaj” Goya
 • “Oczarowanie” Zbigniew Wodecki
 • “Takiej miłości więc nam życzę” Marek Grechuta
 • “Z tobą chcę oglądać świat” Zbigniew Wodecki

 

Szybkie piosenki polskie na pierwszy taniec:

 • “Moja dumka” Marek Tranda
 • “Nie daj mi odejść” IRA
 • “Weź nie pytaj” Paweł Domagała
 • “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” Skaldowie
 • “Słodkiego, miłego życia” Kombi
 • “Szukamy siebie” Budka Suflera
 • “Nie tylko dla Ciebie” Coma
 • “Byłaś serca biciem” Andrzej Zaucha
 • “Czy ten pan i pani” Łzy
 • “Wystarczę ja” Paweł Domagała

 

Stare piosenki na pierwszy taniec

Stare miłosne repertuary będą szczególnym, miłym zaskoczeniem dla gości w podeszłym wieku. Oprócz uśmiechu i wzruszenia wywołanego na ich twarzach teksty wzbudzą szczególne emocje także w Młodej Parze.

 

Wśród najczęściej wybieranych starych piosenek na pierwszy taniec możemy wyróżnić:

 • “Jesteś lekiem na całe zło” Krystyna Prońko
 • “Jej portret” Bogusław Mec
 • “W dzikie wino zaplątani” Marek Grechuta
 • “Za Tobą pójdę jak na bal” Krzysztof Krawczyk
 • “Odkryjemy miłość nieznaną” Alicja Majewska

Nie tylko utwór ma znaczenie…

Nawet jeśli wybierzecie najpiękniejszy, wzruszający utwór, a wasza choreografia będzie na miarę zawodów tanecznych, pierwszy taniec może się nie udać, jeśli nie zadbacie o odpowiednie nagłośnienie. Warto wybrać profesjonalną firmę, która zadba o to, by także ten detal był na jak najwyższym poziomie.

O roli butów podczas pierwszego tańca słów kilka

Ciężka praca na sali tanecznej może zostać zaprzepaszczona przez tak niewielkie niedociągnięcie, jak niewygodne buty. A nie trudno o wpadkę, gdy na swoich stopach mamy nowe, niesprawdzone obuwie. Warto więc rozważyć możliwość założenia na czas pierwszego tańca buty, które doskonale znamy i nigdy dotąd nas nie zawiodły. Z pewnością nikt nawet nie zwróci większej uwagi na tak drobną zmianę w kreacji.