Skontaktuj się z nami: biuro@thomasound.pl tel: 604 588 103

Rosnąca popularność DJ weselnego

uż od pewnego czasu można zauważyć, że DJ jest coraz chętnie wybierany na przyjęcia weselne. Czym jest to spowodowane? Dlaczego to właśnie usługi DJ są chętniej wybierane na wesela, a nie zespołu? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zajrzyj do jego treści!

Kim jest DJ weselny?

Jeśli poświęcimy chwilę na zebranie informacji, to dowiemy się, że DJ to skrót od angielskiego Disc Jockey, który oznacza osobę zajmującą się odtwarzaniem i miksowania muzyki, a wszystko po to, by zapewnić publice rozrywkę. DJ-ów dzieli się najczęściej na DJ-ów weselnych, DJ-ów dyskotekowych oraz DJ-ów radiowych. Ich wspólnym zadaniem jest prezentacja i miksowanie muzyki, ale nie sposób pominąć też różnic.

Najwięcej wymaga się oczywiście od DJ na wesele, ale to nie powinno nas dziwić, ponieważ to dla każdej pary jedna z najważniejszych imprez w życiu. Do jego zadań zaliczyć można nie tylko oprawę muzyczną na przyjęciu weselnym, ale również prowadzenie imprezy, czy zachęcanie gości do tańca.

Dlatego DJ często musi też występować w charakterze wodzireja, prowadzić oczepiny, czy inne najważniejsze momenty danej imprezy, a od jego umiejętności i kreatywności zależy, czy będzie w stanie zapewnić sukces w czasie imprezy weselnej.

DJ weselny i jego popularność

Prawdę mówiąc, to znajdzie się wiele powodów, dla których to właśnie DJ na wesela jest chętniej wybierany. Najważniejsze na pewno będzie to, że jest w stanie puszczać bardzo różnorodną muzykę i to w oryginalnym wykonaniu. Oczywiście zespół weselny nie jest w stanie tego zrobić i nawet jeśli jest otwarty na oczekiwania młodej pary, czy gości weselnych, to nie zawsze jest w stanie zagrać wszystkie kawałki.

Biblioteka muzyczna DJ to najczęściej kilkaset utworów, więc możemy być pewni, że to właśnie on będzie w stanie zagrać nam wszystko, co lubimy – od rocka, po jazz, pop, czy nawet na muzyce disco polo kończąc. Jest to też duże udogodnienie dla ślubów międzynarodowych, ponieważ puszczanie muzyki w różnych językach sprawia, że ostatecznie nawet zagraniczni goście mogą posłuchać piosenek, które dobrze znają i kochają, a to na pewno przełoży się na lepszą zabawę.

Nie sposób również pominąć tego, że usługi DJ weselnego są tańsze. Najczęściej na weselach występuje sam lub w towarzystwie dodatkowej osoby, do której należy zabawianie gości i prowadzenie imprezy, więc ostatecznie koszty jego usług potrafią być o połowę niższe, niż zespołu. Jeśli w takim razie szukamy oszczędności, to właśnie wynajmując DJ na wesele, możemy je sobie zapewnić.

Popularność DJ na przyjęciach weselnych to również zasługa tego, że świetnie sprawdza się w powierzonych mu zadaniach. Potrafi zapewnić bardzo różnorodną muzykę, świetnie bawi gości i sprawia, że chętnie idą na parkiet. To właśnie DJ tworzy w pewnym stopniu klimat wesela i sprawia, że ostatecznie wszyscy są zadowoleni, a wesele na długo pozostaje w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję brać w nim udział. Dlatego nie powinno nas dziwić, że tak chętnie jest wybierany.